09 sierpnia 2019

Mistrz Manole

                "Mistrz Manole" spektakl oparty na ludowej rumuńskiej legendzie, która opowiada o mistrzu murarskim, który podjął się wybudowania najpiękniejszych murów klasztornych na świecie. Niestety stawiane za dnia mury nocą zamieniają się w pył. Rozwiązanie przychodzi we śnie. Śpiący Manole słyszy głos, mury przetrwają, jeśli budowniczy zamuruje w nich żywcem pierwszą napotkaną kobietę. Manole nie przewiduje, że chcąc dokończyć budowlę, będzie musiał poświęcić kochaną mu osobą.  Dramatyczny charakter balladzie nadaje muzyka czerpiąca z kręgów wielogłosowej muzyki tradycyjnej.

                Spektakl prezentowany był w różnych miejscach Polski i zagranicą, m.in. w Bukareszcie, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów i rumuńskich krytyków teatralnych. Spektakl "Mistrz Manole" gościł na deskach Stodoły Chochół w ramach "VI Mazurskich Wędrówek Teatralnych - Artystyczna Stodoła Chochół", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury ANIMA.

 

Tekst: E.Dulna

Foto.: M.Szyszuk

 

  1. pl
  2. de
Mobile menu

barbara.willan@gmail.com            

Strona internetowa jest wspierana finansowo przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Redaktor strony internetowej: Ewa Dulna

Skontaktuj się z nami

mail: barbara.willan@gmail.com

tel. 606 680 218

ul. Prosta 17/3

Olsztyn 10 - 029

Zrobione w WebWave CMS