Świeca Nadziei

 

13 grudnia 2019

Świeca Nadziei.

Pierwszy tydzień Adwentu …

„Świeca Proroka” (Świeca Nadziei) – zapalana w pierwszą Niedzielę Adwentu symbolizuje proroków, którzy zapowiedzieli przyjście Mesjasza.

W IV wieku ustalono, że pierwszy dzień Adwentu przypada w niedzielę, cztery tygodnie przed 25. grudnia i rozpoczyna nowy rok kościelny. W czasie Adwentu można odnaleźć wiele znaków i symboli. Jednym z charakterystycznych znaków jest wieniec adwentowy. Obecnie wykonuje się go z zielonych gałązek świerkowych, sosnowych lub jodłowych. Wiecznie zielone gałązki są symbolem wiecznego życia i znakiem nadziei. Przypominają również wejście Jezusa do Jerozolimy, kiedy został przywitany zielonymi gałązkami i okrzyknięty Królem.Nadaje się mu kształt koła, który jest symbolem jedności i wieczności. Przypomina powtarzający się cykl pór roku i jest symbolem wieczności Boga i znakiem zwycięstwa Chrystusa.Cztery świece adwentowe symbolizują cztery tygodnie Adwentu i wskazują na najważniejsze etapy historii zbawienia. Zapalane kolejno w każdą niedzielę wskazują na upływ czasu, skracając czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

  1. pl
  2. de
Mobile menu

barbara.willan@gmail.com            

Strona internetowa jest wspierana finansowo przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Redaktor strony internetowej: Ewa Dulna

Skontaktuj się z nami

mail: barbara.willan@gmail.com

tel. 606 680 218

ul. Prosta 17/3

Olsztyn 10 - 029

Zrobione w WebWave CMS